230 000 SMS na podporu podnikání samoživitelů

Klub svobodných matek

Klub svobodných matek je neziskovou organizací zaměřenou na podporu rodičů samoživitelů a jejich dětí. Rodinám samoživitelů poskytuje finanční, materiální a odbornou právní pomoc. Ve svých programech pomoci pomáhá s financemi na zajištění potravin a nákladů na bydlení nebo hradí dětem obědy ve školkách a školách, letní tábory a vánoční dárky. Prostřednictvím svého projektu Akademie podnikání pomáhá také samoživitelkám pracujícím jako OSVČ s nastartováním jejich podnikání. Finance si přitom nezajišťuje pouze na základě příspěvků a darů, ale také provozem svého charitativního obchodu s módou Fashion Charity Shop.

Cíle projektu

V rámci podpory charitativního obchodu jsme se zaměřili na kontinuální podporu během celého roku. SMS komunikace tak běžela téměř neustále a za pravidelné optimalizace v podobě změn cílení a střídání standardních a lokalizačních SMS a jednotlivých textací. Celkem jsme takto rozeslali více než 230 000 SMS.   V rámci projektu Akademie podnikání fungovaly naše SMS kampaně více nárazově. Ve spolupráci s Klubem svobodných matek jsme během roku vybírali konkrétní samoživitelky OSVČ zapojené v projektu, které od nás dostávaly balíček 10.000 SMS pro svou vlastní propagaci. K tomu jsme paralelně komunikovali ještě obecnou SMS, ve které jsme představovali Klub svobodných matek jako organizaci i samotnou Akademii podnikání. U každé podnikatelky jsme se pak snažili o co nejpřesnější zacílení, abychom její sdělení dostali mezi relevantní cílovou skupinu. Jelikož se jednalo o podnikání napříč celou republikou, bylo pro nás zásadní oslovit nejen ty, kteří by o daný produkt či službu mohli mít zájem, ale také ty, kteří to nemají daleko. Celkem jsme takto s nastartováním podnikání pomohli 19 maminkám samoživitelkám.  

  • Dlouhodobá spolupráce
  • Chytré cílení
  • Pomoc 19 konkrétním maminkám samoživitelkám

Popis řešení

V rámci podpory charitativního obchodu jsme se zaměřili na kontinuální podporu během celého roku. SMS komunikace tak běžela téměř neustále a za pravidelné optimalizace v podobě změn cílení a střídání standardních a lokalizačních SMS a jednotlivých textací. Celkem jsme takto rozeslali více než 230 000 SMS. V rámci projektu Akademie podnikání fungovaly naše SMS kampaně více nárazově. Ve spolupráci s Klubem svobodných matek jsme během roku vybírali konkrétní samoživitelky OSVČ zapojené v projektu, které od nás dostávaly balíček 10.000 SMS pro svou vlastní propagaci. K tomu jsme paralelně komunikovali ještě obecnou SMS, ve které jsme představovali Klub svobodných matek jako organizaci i samotnou Akademii podnikání. U každé podnikatelky jsme se pak snažili o co nejpřesnější zacílení, abychom její sdělení dostali mezi relevantní cílovou skupinu. Jelikož se jednalo o podnikání napříč celou republikou, bylo pro nás zásadní oslovit nejen ty, kteří by o daný produkt či službu mohli mít zájem, ale také ty, kteří to nemají daleko. Celkem jsme takto s nastartováním podnikání pomohli 19 maminkám samoživitelkám.

Výsledek

Během roku 2021 jsme pro Klub svobodných matek rozeslali na půl milionu SMS s průměrným CTR kolem 4 %. Nové zákazníky se nám podařilo přilákat nejen do Fashion Charity Shopu, ale i k jednotlivým maminkám podnikatelkám. Podle dat, které nám poskytl Klub svobodných matek, tvoří příjemci našich SMS přibližně 5 % z celkového objemu zákazníků Fashion Charity Shop.

  • 500 000 rozeslaných SMS
  • Zvýšení návštěvnosti Fashion Charity Shop
  • 4 % průměrné CTR
  • 500 000 rozeslaných SMS
  • Zvýšení návštěvnosti Fashion Charity Shop
  • 4 % průměrné CTR
Jak spolupráci hodnotí klient

Jak spolupráci hodnotí klient

Klub svobodných matek je neobyčejnou organizací, která pomáhá mnohdy opomíjené skupině – rodičům samoživitelům. Ti přitom v posledních letech potřebovali pomoci více než kdy dřív. Kdy jindy než v době, kdy jejich děti přestávají chodit do školy a zůstávají po celé dny doma odkázané na dobré internetové připojení, snídaně, obědy i večeře od maminky a vlastní (alespoň trochu výkonný) notebook, aby se mohly připojit k online výuce. I proto nás moc těší, že jsme dostali možnost podat maminkám a tatínkům samoživitelům pomocnou ruku i u nás v O2 Media skrz to, co umíme nejlépe. Tereza Maršíková, kampaňový specialista, O2 Media

Tereza Maršíková, kampaňový specialista, O2 Media


V roce 2021 jsme pro 26 maminek samoživitelek, které začínaly s podnikáním nebo které kvůli pandemii přišly v rámci svého podnikání o zákazníky a potřebovaly pomoc svůj byznys znovu nastartovat, realizovali projekt Akademie podnikání. Mediálním partnerem projektu se stala společnost O2, která nás proaktivně oslovila s nabídkou pomoci v podobě cílené SMS komunikace na relevantní publikum v rámci podpory jednotlivých podnikatelek. Co se týká výsledků, tak jsme nadmíru spokojeni, protože se jedná o publikum, které bychom jinou cestou zacílit nedovedli. Kromě spolupráce při projektu Akademie podnikání jsme navíc měli jejich stálou podporu ve formě geolokačních SMS na zákazníky charitativního obchodu Fashion Charity Shop v pražských Holešovicích. Z této služby dokážeme identifikovat cca 5 % traffic z celkového objemu našich zákazníků. Tým lidí, se kterým jsme měli možnost spolupracovat, byl extrémně milý a ochotný nad rámec běžného standardu. Několikrát si udělali čas ve svém pracovním rozvrhu, aby nás navštívili i v našem charitativním obchodě a domluvili se na konkrétních krocích spolupráce, kterou považujeme za velmi přínosnou.

Andrea Kaňáková, projektový manažer Klubu svobodných matek z.s

S čím pomůžeme vám?

Napište nám e-mail, zavolejte nám nebo k nám přijďte na návštěvu. Rádi se s vámi pobavíme o tom, jak vám můžeme být prospěšní.